911PC Antivirus

האם יש צורך באנטי וירוס אם אני נזהר באינטרנט?

כשמדובר בהגנת נותנים מפני וירוסים ומזיקים אחרים, כל המשתמשים מחולקים לשני מחנות. יש הטוענים כי הם אינם זקוקים להגנה כלשהי, מכיוון שהם מקפידים מאוד על הרשת ומתנהגים על פי השכל הישר, בעוד שאחרים נוטים להאמין שבתקופתנו הגנה נגד וירוסים היא הכרחית.

הדעה כי אנטי וירוסים נחוצים רק עבור משתמשי Windows חסרי אחריות היא רק מיתוס. בעידן בו מתגלות פגיעויות של יום אפס ונמכרות לקבוצות עברייניות בתדירות מדאיגה, אפילו המשתמשים הזהירים ביותר הם פגיעים.

Antivirus security

השכל הישר הוא תוספת נהדרת

אנשים רבים מאמינים בטעות שהם יכולים להדביק מחשב בתוכנה זדונית רק אם הם מורידים קבצים חשודים, משתמשים בתוכנות מיושנות, מבקרים באתרים מפוקפקים, או מאפשרים דברים אחרים שעלולים להיות מסוכנים, למשל, הפעלת התוסף Java בדפדפן. מחשבה זה שגויה מיסודה. הדרכים הפופולריות ביותר להפיץ אפליקציות זדוניות אינן היחידות.

Windows security

הספקנו כבר להזכיר ניצולים של יום אפס, פגיעויות שפושעי הרשת מגלים לפני כולם. באירועים מיוחדים, כמו Pwn2Own ו Pwnium, המשתתפים מוזמנים להתפשר על תוכנות תקינות כמוChrome, Firefox, Internet Explorer, Adobe Flash תמורת תגמולים כספיים. דפדפנים ותוספים אלה מתרסקים בהכרח כאשר המשתתפים משתמשים בפגיעויות שלא ידועות כדי לפגוע באבטחת המוצר.

ככלל, פגמים מתוקנים מיד לאחר הגילוי, אך בהכרח מופיעות פגיעויות חדשות. במילים אחרות, המחשב יכול להידבק לא רק על ידי ביקור באתר ספציפי. וכיום, אפילו אתרים אמינים ניתנים לפריצה באמצעות מודעות פרסום או פגיעות במערכת ניהול תוכן וזה קורה באופן קבוע.

אנטי וירוס - רמת ההגנה האחרונה

אם אתר משתמש בפגיעות האבטחה של הדפדפן או התוסף כדי לפרוץ למחשב, במקרה של התקפה מוצלחת, ניתן להתקין keyloggers, סוסים טרויאניים, יישומי רוטקיט וסוגים אחרים של תוכנות זדוניות. מזיקים מודרניים נשלטים בעיקר על ידי פשע מאורגן ונועדו לאסוף מידע פיננסי או להשתמש במחשב כדי ליצור רשת בוט גדולה.

Security for PC and Mac

אם פגיעות של יום אפס בתוכנה נותנות לתוקפים אפשרות להתקין תוכנה זדונית במערכת, האנטי וירוס הופך לרמת ההגנה האחרונה. כמובן, אנטי וירוס אולי לא יוכל לספק אבטחה מפני פגיעויות בתוכנה או בתוסף אחר, אך קרוב לוודאי שהוא יוכל לאתר תוכנה זדונית ולהוסיף אותה להסגר לפני שהיא תגרום נזק כלשהו. אנטי וירוס לא אמור להיות רמת ההגנה היחידה (כללי הגלישה הבטוחה ממלאים גם תפקיד חשוב), אך הוא הכרחי כאחד הקישורים של אסטרטגיית אבטחת מידע. קשה למצוא סיבות לא להשתמש באנטי וירוס במערכת הפעלה Windows.

מדוע לוותר על אנטי וירוס?

יש אנשים שמגלים שתוכנת אנטי וירוס כבדה ומאטה את המחשב ברצינות. זה בהחלט נכון לגבי כמה מהן. גרסאות ישנות יותר של נורטון ומקאפי באמת האטו את ביצועי המחשב יותר מכל וירוס. בנוסף, חלק מתוכניות האנטי וירוס המודרניות מלאות בהודעות פרסום ובהצעות לרכישת מוצרים מתקדמים ותכונות נוספות, שיכולות גם לעצבן את המשתמשים. עם זאת, המצב השתפר לאחרונה. מחשבים הפכו מהירים עד כדי כך שאנטי וירוס לא מאט אותם כמו קודם.

Windows Security

בנוסף, מערכת ההפעלה המודרנית Windows 10 כוללת בליבה אנטי וירוס, המבטיח יחס זהיר למשאבי מחשב. הוא לא מציע תכונות נוספות להתקנה, לא מציג מודעות ולא מנסה למכור לכם כלום.

זהירות לא תזיק

אנטי וירוס הוא רק אחת מרמות האבטחה. אף תוכנת אנטי וירוס אינה מושלמת, כפי שמעידות בדיקות עצמאיות. אם אינכם נזהרים, המחשב יכול להידבק בתוכנה זדונית, גם אם מותקנת בו תוכנת אנטי וירוס.

היזהרו בהורדה והפעלה של קבצים, דאגו לעדכן את התוכנות המותקנות, הסירו תוכנות פגיעות כמו Java ואחרות, אך אל תוותרו על הגנת אנטי וירוס רק בגלל שאתם זהירים ברשת. פגיעות יום אפס בדפדפן או בתוספים יכולות לפתוח את הדלת לזיהום, ואנטי וירוס יהפוך לרמת ההגנה האחרונה.

יישומים זדוניים השתנו מאוד לאחרונה. כעת, רוב האיומים נוצרים על ידי פשע מאורגן על מנת להפיק תועלת כספית. תוכנת אנטי וירוס עוזרת להיות צעד אחד לפני פושעי הרשת, וזאת סיבה חשובה להשתמש בה.