אנטי וירוס פרוץ

חשוב!

יש וירוסים, שמתחזים לתוכנות אבטחת מידע רלוונטיות, לכן מומלץ מאוד, לפני שמורידים ומתקינים תוכנת אנטי-וירוס לא מוכרת, לקבל כמה שיותר מידע על תוכנה עצמה ועל היצרן שלה, עדיף ממקורות מידע שונים, כמו פורומים, בלוגים ואתרי האינטרנט של אבטחת מידע.

עוד טיפים ועצות להגנה

אנטי וירוס פרוץ זה יישום הגנה למחשב בתשלום שנפרץ על ידי אדם או קבוצת אנשים שלא מעוניינים לשלם עבור המוצר, ורוצים להשתמש בו בחינם ו/או ללא הגבלת זמן. במקרים מסוימים קבוצה אחת אחראית גם על פריצה וגם על הפצת התוכנה הזאת, במקרים אחרים מישהו פורץ וגוף אחר מפיץ אותה באינטרנט בדרכים שונות. תוכנות הגנה כאלה די נפוצות היום ברשת האינטרנט, ולזה יש רק סיבה אחת – האפשרות לקבל בחינם את אותה התוכנה שנמכרת על ידי היצרן תמורת סכום כספי מסוים. עם זאת צריך לקחת בחשבון, כי אנטי וירוס פרוץ מהווה מספר סכנות למחשב ולפרטיות המשתמש, על אשר נדבר בכתבה הזאת.

פריצת תוכנה (כל תוכנת מחשב, לא רק אנטי וירוס) זו פגיעה בקוד המקורי שלה, שנכתב על ידי מתכנתים מוסמכים ומתואם למערכות הפעלה שונות. כל פגיעה בקוד הזה יכולה קודם כל לגרום לחוסר יציבות של התוכנה לאחר ההתקנה, לשינוי בצריכת המשאבים ולקריסת מערכת ההפעלה. בנוסף, אנטי וירוס פרוץ יכול לסכן את פרטיות אותם המשתמשים, שמורידים ומתקינים אותו במחשב. נכון, שנעים מאוד לקבל דברים ללא כל תשלום, אבל למטבע הזה יש את הצד השני, שלא כל כך נעים ואף מסוכן. משתמש, שמתקין במחשב שלו אנטי וירוס פרוץ, מסכן את כל הפריטים הנמצאים בכוננים הקשיחים ומגדיל את הסיכויים לשיבושים במערכת הפעלה. שיבושים אלה יכולים לעצבן, להפריע לשימוש הרגיל במחשב ואפילו לגרום לאובדן המידע, וכתוצאה מכך להתקנת מערכת הפעלה מחדש. כמו כן, התקנת אנטי וירוס פרוץ מבטלת לגמרי את כל הסיכויים של המשתמש לקבל תמיכה טכנית, המסופקת לכל הרוכשים תוכנות מקוריות דרך המשווקים המורשים.

Crack apps

אנטי וירוס פרוץ או עצם הפריצה שלו עלולים להיות ארוזים עם יישומים נוספים (תוכנת ריגול או רוטקיט למשל), ובזמן ההתקנה היישומים האלה מותקנים ברקע, לרוב ללא ידיעת המשתמשים. אחרי זה מחשב הופך להיות חשוף לחדירת איומי אבטחה נוספים, כמו תולעים, סוסים טרויאנים ומזיקים רבים אחרים, וזה למרות שהאנטי וירוס מותקן במערכת. לכן חשוב מאוד לדעת את הדברים הבאים:

  • במידה ואינך מעוניין לשלם כסף עבור פתרון הגנה, יש מגוון רחב של פתרונות אבטחת מידע בחינם מיצרנים ידועים ומכובדים
  • תוכנות הגנה בתשלום תמיד יעילות יותר בהגנה על מחשבך מאחר והושקע בפיתוח שלהם זמן רב ומאמצים רציניים, התוכנות בחינם מתאימות להגנה הבסיסית בלבד
  • לכל תוכנת אבטחה שבתשלום קיימת גרסת ניסיון חינמית לתקופה מסוימת על מנת להכיר בכל היתרונות שלה לפני ביצוע תשלום
  • לפני הורדה או רכישה של פתרון לאבטחת נתונים יש לעיין בדרישות המינימליות למערכת, ייתכן והתוכנה אינה מתאימה לסוג המעבד או למערכת ההפעלה שלך
  • חשוב להקפיד על הורדות קבצי ההתקנה ממקורות בטוחים, במידה ויש ספק עדיף לשאול שאלות ולהתייעץ עם צוות מקצוענים
  • רכישת רישיון מקורי לפתרון אבטחת הנתונים בניגוד להורדת אנטי וירוס פרוץ מבטיחה לך פעילות חלקה של התוכנה במחשבך ותמיכה טכנית מלאה למוצר הנרכש

כפי שאפשר להבין מהכתבה הזאת, לתוכנות ההגנה שנפרצו יש רק יתרון אחד ומלא חסרונות, חלקם לא נעימים, אך לרוב מסכנים את שלמות הפריטים היקרים של משתמשי המחשב, ומחייבים אותם במקרים רבים להשקיע זמן וכסף בתיקון מחשב ובשחזור המידע החשוב.