בחנות מקוונת גוגל פליי התגלו 56 אפליקציות המחקות פעילות משתמשים

חנות רשמית של תוכן דיגיטלי גוגל פליי היא המקור המבוקש ביותר להורדת אפליקציות למכשירי אנדרואיד. מכיוון שלחנות גולשים מדי חודש מאות מיליוני משתמשים, פושעי סייבר מכוונים לקהל הזה. ולמרות הבדיקות שגוגל מבצעת לכל היישומים הנמצאים בחנות, באופן סדיר מתגלות שם אפליקציות לא רצויות או אפילו מסוכנות.

Google Play Store Check Point

חוקרים מחברת Check Point, שפועלת בתחום אבטחת מידע, גילו משפחה חדשה של תוכנות זדוניות. מדובר באפליקציה זדונית בשם Tekya, שמחקה פעילות המשתמשים על ידי לחיצות על באנרים פרסומיים של גוגל, פייסבוק ו Unity. בסך הכל גילו החוקרים 56 אפליקציות דומות, מתוכן 24 מיועדות לילדים ומוצגות בתור משחקים. שאר היישומים מוצגים כתוכנות תרגום, מחשבונים ועוד תוכנות יעילות. נכון לרגע פרסום הכתבה, יותר ממיליון משתמשים הורידו אפליקציות מהסוג הזה.

מדווח, כי המזיק Tekya מסתיר את הקוד שלו על מנת למנוע גילוי על ידי Google Play Protect, כמו גם מנצל מנגנון של אנדרואיד בשם MotionEvent כדי לחקות פעילות משתמשים. החוקרים מציינים, כי תוצאות הגילוי הזה מוכיחות שבחנות גוגל פליי עדיין יש יישומים זדוניות למרות כל המאמצים של גוגל. נכון להיום, בחנות יש כ 3 מיליוני אפליקציות והמספר הזה גודל מדי יום, וזה מקשה על גילוי והסרת תוכן לא רצוי או מסוכן.


שוחררה אפליקציית Norton Family 5.6 עבור אנדרואיד

שוחררה אפליקציית Norton Family 5.6 עבור אנדרואיד

גוגל תמשיך לתמוך בדפדפן כרום עבור חלונות 7

גוגל תמשיך לתמוך בדפדפן כרום עבור חלונות 7

שוחררה גרסה חדשה של ESET Mobile Security עבור אנדרואיד

שוחררה גרסה חדשה של ESET Mobile Security עבור אנדרואיד