אחת לחמישים הפעולות בנקאיות מקוונות ביוזמת התוקפים

מעבדת קספרסקי פרסמה את תוצאות המחקר שניתח את פעילותם של פושעי רשת בתחום הבנקאות ובתחום המסחר האלקטרוני. על פי הדיווחים, בשנה שעברה כל הפעילות המקוונת החמישים באזורים המיועדים ברוסיה ובעולם יוזמו על ידי התוקפים. המטרות העיקריות של הרמאים הן גניבת כספים והלבנת הון.

Money credit card

כמעט שני שלישים (63%) מכל הניסיונות לבצע העברות לא מורשות בוצעו באמצעות תוכנה או אפליקציות זדוניות לשליטה מרחוק במכשיר. מעבר לכך, יישומים זדוניים מופעלים בשילוב עם שיטות להנדסה חברתית. המחקר מראה, כי בשנה שעברה כמעט פי שלוש (182%) קפץ מספר ההתקפות הקשורות להלבנת הון. לטענת מומחים, מצב זה מוסבר על ידי צמצום מספר הבנקים, עלייה בזמינותם של כלי הונאה ודליפות נתונים רבות, כתוצאה מכך התוקפים מוצאים בקלות כמות עצומה של המידע המעניין ברשת.

Money fraud

כל אירוע שלישי באבטחת סייבר בשנת 2019 קשור לאובדן נתונים אישיים. במקרים אלה, לפושעי רשת יש מספר יעדים: לבצע גניבה, לאמת את האותנטיות של חשבונות לצורך מכירה לאחר מכן, לאסוף מידע נוסף על המשתמשים ועוד. משתמשים פרטיים וחברות וארגונים גדולים נחשפים להתקפות במגזר הכלכלי. התוקפים מפיצים תוכנות זדוניות למחשבים ולסמארטפונים בכל האמצעים הזמינים. לעיתים קרובות התקפות יכולות להיות מורכבות: רמאים משתמשים בכלי אוטומציה, בכלי ניהול מרחוק, שרתי פרוקסי ודפדפני TOR.


שוחררה אפליקציית Norton Family 5.6 עבור אנדרואיד

שוחררה אפליקציית Norton Family 5.6 עבור אנדרואיד

גוגל תמשיך לתמוך בדפדפן כרום עבור חלונות 7

גוגל תמשיך לתמוך בדפדפן כרום עבור חלונות 7

שוחררה גרסה חדשה של ESET Mobile Security עבור אנדרואיד

שוחררה גרסה חדשה של ESET Mobile Security עבור אנדרואיד