1,852 התקפות סייבר בהודו בכל דקה בשנה שעברה

על פי דוח האיום השנתי של Quick Heal 2019, הערים הגדולות מומביי, דלהי, בנגלור וקולקטה הם הערים המותקפות ביותר בהודו, מבחינת מתקפות מקוונות.

חברת המחקר בתחום סייבר והתוכנה מהודו, Quick Heal, פרסמה את דוח האיום השנתי שלה לשנת 2019 וחשפה את התצפית על המגמות במתקפות הסייבר במשך 2019. בממצא מעניין אך לא מפתיע של חברת Quick Heal, נכתב בדו"ח כי ארבעה ערים הודים היו המושפעים ביותר מהתקפות סייבר ברחבי המדינה. ארבעה אלה הם מומבאי, דלהי, בנגלור וקולקטה, בסדר יורד של נפחי התקפת הסייבר. הדו"ח מדרג גם את מהראשטרה, דלהי ומערב בנגל כשלושה אזורים המובילים בהם התקפות הסייבר היו הכי מכוונות. הדבר נותן הצצה קצרה לדמוגרפיה של מתקפות הסייבר בהודו.

הדו"ח מחלק גם את מרבית התקפות הסייבר בהודו לשתי חטיבות תוכנה ברורות - חלונות ואנדרואיד, המכסות את הרוב המכריע של המכשירים בהודו. במכשירי Windows נרשמו במהלך השנה האחרונה 973 מיליון מקרים של התקפות, וניתן להשוות בערך 1,852 מכשירים עם חלונות שנפגעו בכל דקה במשך שנה. סוסים טרויאניים, הנוצרים בתדירות הגבוהה ביותר באמצעות עותקי תוכנה בלתי לגיטימיים, הם הנזק הגדול ביותר שנגרם להודו במהלך השנה האחרונה.

Cyber attack

תולעים ומזיקים אחרים היו הגורמים השני והשלישי בגודל למתקפות סייבר, ובעוד שתקפות תוכנות כופר היו הנפוצות ביותר בהודו, לפחות מחשב אחד הושפע כתוצאה מהתקפות אחת ל 14 דקות, וזה מעניק פרספקטיבה לאיום הצומח במהירות של טרור סייבר. אפילו התקפות בניסיון גניבת קריפטו אינן רחוקות, עם 11 פיגועים הרשומים ברחבי הודו בכל דקה. יתר על כן, שישה מעשרת הכלים המובילים ששימשו להתקפות סייבר היו סוסים טרויאנים, והדגישו את הצורך לעבור לעותקי תוכנה מקוריים.

באנדרואיד נראה כי עוצמת ההתקפות נמוכה בהרבה מהפצצה שהועברה למחשבי Windows. אפליקציות לא רצויות, או אפליקציות מזויפות / כפולות / זדוניות שהורדו בסמארטפונים עם אנדרואיד נראות ככלי ההתקפה הסייבר המשפיעים ביותר על אנדרואיד, כאשר אפליקציות נגועות פוגעות אחת לשלוש דקות לפחות. נראה כי תוכנות זדוניות, תוכנות פרסום ואפליקציות נגועות מוסתרות בחנות Google Play הן הגורם הגדול ביותר לדאגה, על פי הדיווח של Quick Heal, מה שנותן סיבה נוספת לכך שגוגל תשים לב עוד יותר לאבטחת המכשירים.


שוחררה אפליקציית Norton Family 5.6 עבור אנדרואיד

שוחררה אפליקציית Norton Family 5.6 עבור אנדרואיד

גוגל תמשיך לתמוך בדפדפן כרום עבור חלונות 7

גוגל תמשיך לתמוך בדפדפן כרום עבור חלונות 7

שוחררה גרסה חדשה של ESET Mobile Security עבור אנדרואיד

שוחררה גרסה חדשה של ESET Mobile Security עבור אנדרואיד