אנטי וירוס מומלץ

אנטי וירוס מומלץ למחשב ביתי או משרדי חייב לספק אבטחת מידע איכותית ובזמן אמת מכל הסכנות, בלי להפריע למשתמש עם הודעות קופצות והתראות מיותרות, וללא השפעה על ביצועי המחשב המוגן. נכון להיום, קשה להגיד חד משמעית מהו פתרון אנטי וירוס מומלץ למשתמשים בבית או במשרד, לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות, והרבה תלוי באיזה סוג הגנה נדרש לכם. במאמר הזה נשתדל להבין איזה אנטי וירוס הכי מתאים להגנת הנתונים היקרים.

בעולם הדיגיטלי קיימים היום מאות אלפי וירוסים, סוסים טרויאנים, יישומי ריגול ותוכנות זדוניות אחרות המסכנות מידע אישי שלנו ונתונים פיננסיים. גרסאות חדשות של המזיקים האלה נוצרות מדי יום ומופצות באינטרנט במהירות גבוהה, ומטרה עיקרית של אנטי וירוס מומלץ היא להגן על המידע שלנו מפני סכנות של אובדן קבצים אישיים או פרטי חשבונות בנק. עם זאת, חשוב לציין שלא קיים פתרון מושלם המסוגל לספק הגנה של מאה אחוזים מכל הסכנות. האקרים ופושעי הרשת כל יום מחפשים דרכים נוספות כדי ליצור ולהפיץ וירוסים חדשים. האיומים יכולים להגיע למחשבים כקבצים מצורפים למכתבים בדואר אלקטרוני, בהורדות קבצים ממקורות לא בטוחים, מביקורים באתרים מזוהמים או מכוננים חיצוניים.

Cyber Security Best

אחת מסכנות היא בפגיעות המתגלות במערכת הפעלה חלונות, אשר מנוצלות על ידי נוכלים כדי להדביק את המחשב, שזה בדיוק מה שפתרון אנטי וירוס מומלץ אמור להימנע. פגיעות אלה בדרך כלל מטופלות די מהר על ידי חברת מיקרוסופט בצורה של עדכוני אבטחה, לכן ההמלצה היא לעדכן את המערכת באופן קבוע. אבל עדיין, המגן היעיל ביותר של המחשב, אפילו עם מערכת הפעלה מעודכנת, הוא המשתמש עצמו החמוש בידע וניסיון באבטחת מידע. במידה והמחשב מנותק מרשת האינטרנט, לא מחברים אליו כוננים חיצוניים ומשתמשים רק בדיסקים מקוריים, אז באופן תאורטי וירוס לא יוכל לפגוע במחשב. אך בעולם האמיתי זה כמעט בלתי אפשרי, הרי רוב בעלי המחשב רוצים להיות מחוברים לאינטרנט, לגלוש לאתרים, לבדוק חשבונות בנק ולרכוש אונליין, להתחבר לרשתות חברתיות, לשלוח ולקבל מיילים, ולהוריד קבצים. לכן מומלץ להתקין אנטי וירוס או חבילת אבטחה על מנת להגביר רמת ההגנה.

אנטי וירוס מומלץ להתקנה בחינם

מערכת הפעלה חלונות 10 מסופקת כבר עם אנטי וירוס מובנה בשם Windows Defender, שמתאים למשתמשים ביתיים כהנגנה בסיסית מיישומים זדוניים. התוכנה פועלת ברקע ומציגה הודעות רק בעת גילוי האיומים.

Windows Defender

כמו כן, פתרונות הגנה בחינם מיצרנים המובילים, כמו AVG, Avast או Avira בהחלט מסוגלים לספק אבטחה ברמה הבסיסית, אך ברור שאף אחד מהם לא יכול להבטיח הגנה מקיפה. פתרון אבטחת מידע חינמי יכול להתאים למשתמשים המוכנים לוותר על תכונות החשובות כמו:

  • אבטחת תשלומים באינטרנט
  • חומת אש למניעת חדירה למחשב
  • סינון דואר אלקטרוני
  • שכבת אבטחה נוספת מוירוס כופר
  • הגנה למצלמת אינטרנט
  • אבטחה מאתרים מזויפים

אם אין לכם צורך בתכונות האלה, אתם לא פעילים מאוד ברשת ולא מבצעים תשלומים באינטרנט, באפשרותכם להשתמש באחד מאנטי וירוסים חינמיים.

לשאלה איזה אנטי וירוס מומלץ להתקין בחינם אין תשובה חד משמעית - כל אחד מהם מספק הגנה בסיסית באותה רמה פחות או יותר, ההבדלים הם בממשק (לחלק מפתרונות יש ממשק בעברית, לחלק בשפות אחרות) ועד כמה התוכנה נוחה בשימוש יום יומי. חוץ מזה, באפשרותכם להשתמש מדי פעם בסורקים חינמיים, שלא דורשים התקנה במחשב. בעזרת הקבצים האלה, המתעדכנים מדי יום, אפשר פשוט להריץ סריקה מלאה ולאתר וירוסים, יישומי ריגול, סוסים טרויאנים ואיומים רבים אחרים. הכלים האלה לא יכולים להחליף אנטי וירוס מומלץ מכיוון שאין בהם הגנה בזמן אמת. במידה וכל זה לא מספק הגנה הנדרשת, אפשר לחשוב על פתרון בתשלום.

AI and Cyber Security

אנטי וירוס או חבילת אבטחה?

ההחלטה לרכוש אנטי וירוס או חבילת אבטחה מקיפה היא בעצם נכונה, מכיוון שבפועל מקבלים הגנה ברמה גבוהה יותר מאשר בפתרונות חינמיים. אנטי וירוס מומלץ מגן על כל המחשב והקבצים שנמצאים בו, על הורדות וגלישה באתרים. חבילת אבטחה מומלצת מתבססת על אנטי וירוס ובנוסף מכילה תוספות להגנה כמו חומת אש, אנטי ספאם, בקרת הורים, אבטחת תשלומים באינטרנט, שכבת הגנה נוספת מוירוס כופר וכלים נוספים לאבטחה מקיפה. כאשר בוחרים איזה פתרון לרכוש: אנטי וירוס או חבילת אבטחה, חשוב להבין קודם כל מהו השימוש במחשב. אם מדובר במחשב ביתי או משרדי ממוצע ממנו רק גולשים לאתרים שונים ומורידים קבצים, מתחברים לרשתות חברתיות ומשתפים קישורים - אפשר להסתפק באנטי וירוס. אבל אם במחשב מבצעים גם רכישות אונליין, בודקים דואר אלקטרוני וחשבונות בנק, מאפשרים גישת ילדים למחשב - בהחלט צריכים לרכוש חבילת אבטחה מקיפה.

מומלץ להשתמש בדף השוואה

אנטי וירוס מומלץ לרכישה

נכון להיום, יש הרבה יצרנים שונים של פתרונות אבטחת נתונים, המציעים מגוון רחב של תוכנות אנטי וירוס וחבילות אבטחה על מנת לספק הגנה ברמה הנדרשת לכל אחד, ולמשתמשים די קשה לבחור את היצרן והמוצר המתאימים ביותר.

מומלץ לבקר בדף דירוג

ESET
Kaspersky
Norton
McAfee
חשוב!

יש וירוסים, שמתחזים לתוכנות אבטחת מידע רלוונטיות, לכן מומלץ מאוד, לפני שמורידים ומתקינים תוכנת אנטי-וירוס לא מוכרת, לקבל כמה שיותר מידע על תוכנה עצמה ועל היצרן שלה, עדיף ממקורות מידע שונים, כמו פורומים, בלוגים ואתרי האינטרנט של אבטחת מידע.