911PC Antivirus

אנטי וירוס מומלץ לאבטחת מידע

אנטי וירוס למחשב ביתי או משרדי חייב לספק אבטחת מידע איכותית ובזמן אמת מכל הסכנות, בלי להפריע למשתמש עם הודעות קופצות והתראות מיותרות, וללא השפעה על ביצועי המחשב המוגן. נכון להיום, קשה להגיד חד משמעית מהו פתרון האנטי וירוס המומלץ למשתמשים בבית או במשרד, לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות, והרבה תלוי באיזה סוג הגנה נדרש לכם. במאמר הזה נשתדל להבין איזה אנטי וירוס הכי מתאים להגנת הנתונים היקרים.

בעולם הדיגיטלי קיימים היום מאות אלפי וירוסים, סוסים טרויאנים, יישומי ריגול ותוכנות זדוניות אחרות המסכנות מידע אישי שלנו ונתונים פיננסיים. גרסאות חדשות של המזיקים האלה נוצרות מדי יום ומופצות באינטרנט במהירות גבוהה, ומטרה עיקרית של תוכנת אנטי וירוס היא להגן על המידע שלנו מפני סכנות של אובדן קבצים אישיים או פרטי חשבונות בנק. עם זאת, חשוב לציין שלא קיים פתרון מושלם המסוגל לספק הגנה של מאה אחוזים מכל הסכנות. האקרים ופושעי הרשת כל יום מחפשים דרכים נוספות כדי ליצור ולהפיץ וירוסים חדשים. האיומים יכולים להגיע למחשבים כקבצים מצורפים למכתבים בדואר אלקטרוני, בהורדות קבצים ממקורות לא בטוחים, מביקורים באתרים מזוהמים או מכוננים חיצוניים.

Cyber Security Best

אחת מסכנות היא בפגיעות המתגלות במערכת הפעלה חלונות, אשר מנוצלות על ידי נוכלים כדי להדביק את המחשב, שזה בדיוק מה שפתרון אנטי וירוס אמור להימנע. פגיעות אלה בדרך כלל מטופלות די מהר על ידי חברת מיקרוסופט בצורה של עדכוני אבטחה, לכן ההמלצה היא לעדכן את המערכת באופן קבוע. אבל עדיין, המגן היעיל ביותר של המחשב, אפילו עם מערכת הפעלה מעודכנת, הוא המשתמש עצמו החמוש בידע וניסיון באבטחת מידע. במידה והמחשב מנותק מרשת האינטרנט, לא מחברים אליו כוננים חיצוניים ומשתמשים רק בדיסקים מקוריים, אז באופן תאורטי וירוס לא יוכל לפגוע במחשב. אך בעולם האמיתי זה כמעט בלתי אפשרי, הרי רוב בעלי המחשב רוצים להיות מחוברים לאינטרנט, לגלוש לאתרים, לבדוק חשבונות בנק ולרכוש אונליין, להתחבר לרשתות חברתיות, לשלוח ולקבל מיילים, ולהוריד קבצים. לכן מומלץ להתקין אנטי וירוס או חבילת אבטחה על מנת להגביר רמת ההגנה.

AI and Cyber Security

אנטי וירוס או חבילת אבטחה?

ההחלטה לרכוש אנטי וירוס או חבילת אבטחה מקיפה היא בעצם נכונה, מכיוון שבפועל מקבלים הגנה ברמה גבוהה יותר מאשר בפתרונות שלא דורשים לשלם. אנטי וירוס מגן על כל המחשב והקבצים שנמצאים בו, על הורדות וגלישה באתרים. חבילת אבטחה בדרך כלל מתבססת על אנטי וירוס ובנוסף מכילה תוספות להגנה כמו חומת אש, אנטי ספאם, בקרת הורים, אבטחת תשלומים באינטרנט, שכבת הגנה נוספת מוירוס כופר וכלים נוספים לאבטחה מקיפה. כאשר בוחרים איזה פתרון לרכוש: אנטי וירוס או חבילת אבטחה, חשוב להבין קודם כל מהו השימוש במחשב. אם מדובר במחשב ביתי או משרדי ממוצע שבו רק גולשים לאתרים שונים ומורידים קבצים, מתחברים לרשתות חברתיות ומשתפים קישורים - אפשר להסתפק באנטי וירוס. אבל אם במחשב מבצעים גם רכישות אונליין, בודקים דואר אלקטרוני וחשבונות בנק, מאפשרים גישת ילדים למחשב - בהחלט צריכים לרכוש חבילת אבטחה מקיפה.

חשוב!

יש וירוסים, שמתחזים לתוכנות אבטחת מידע רלוונטיות, לכן מומלץ מאוד, לפני שמורידים ומתקינים תוכנת אנטי-וירוס לא מוכרת, לקבל כמה שיותר מידע על תוכנה עצמה ועל היצרן שלה, עדיף ממקורות מידע שונים, כמו פורומים, בלוגים ואתרי האינטרנט של אבטחת מידע.